Online Tercüme

Online Tercüme2023-01-26T21:47:46+03:00

Online Tercüme Nedir?

Günümüzde internet kullanımının artmasıyla birlikte çoğu iş ve işlemler sanal bir şekilde yapılmaktadır. Buna uygun olarak tercümanlık hizmetleri de artık online olarak internet ortamı üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. Online tercüme belge ve metinlerin internet ortamı üzerinden yapılan görüşmelerle birlikte yüz yüze gelmeden çevirisinin yapılmasıdır. Özellikle belge ve metinleri ulaştırmak için yeterli zamanı olmayan kişiler tarafından tercih edilmektedir.

Online Tercümanlık Nasıl Yapılır?

Bu tercümanlık hizmetinde kişi hizmeti hangi amaç için kullanacağını belirterek belgesini yine web sitesi, whatsapp veya e-mail üzerinden İyiTercüme tercümanlık bürosuna göndermelidir. Tercümanlık bürosuna ulaşan belgenin çevirisi yapıldıktan sonra çevirinin dijital kopyası yine aynı kaynaklar yoluyla müşteriye ulaştırılır. Hem zaman hem de fiyat açısından oldukça avantajlı olan online tercüme hizmeti sıklıkla tercih edilmektedir. Online tercüme hizmetinden yararlanmak ve fiyat bilgisi almak için İyiTercüme Tercüme ve Danışmanlık Hizmetleri web sitesi üzerinden veya whatsapp hattımızdan bize ulaşabilirsiniz. Whatsapp yada email yoluyla çevirisini yaptırmak istediğiniz belgenin dil, karakter sayısı, tercüme türü tespit edildikten sonra size ücreti hakkında bilgi verilmektedir. Yine aynı kanallar üzerinden tercümanlarımız ve verilecek hizmetler hakkında detaylı bilgiler tarafınıza iletilmektedir. Tercümanlarımız tarafından tüm kontrolleri sağlandıktan sonra çeviri metin ve belgeler tarafınıza diğer tercümanlık hizmetlerine kıyasla daha kısa bir zamanda ulaştırılmaktadır. Elinize ulaşan çeviride karşılaşacağınız tüm problemlerde yine web sitemiz ve whatsapp hattımız üzerinden 7/24 bize ulaşabilirsiniz.

Online Tercüme Firması Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Her tercümanlık işleminde olduğu gibi online tercüme hizmetinin de alanında uzman kişiler tarafından yapılması gerekmektedir. Bunun için güvenilir ve eksiksiz bir çeviri metnine sahip olmak istiyorsanız kurumsallaşmış ve mesleki yeterliliğe sahip olan tercümanlarla çalışan bir tercüme firması tercih etmeniz gerekmektedir. Özellikle birçok dilde çeviri yapabilen, teknik terminoloji ve dil bilgisine sahip, tanım ve terimlerin güncel anlamlarına hakim firmalardan hizmet alınmalıdır. Bunun gibi yeterli uzmanlık ve tecrübeye sahip tercümanlık bürolarından hizmet alınması hata yapılma ihtimalini minimuma düşürmektedir. Gerektiğinde size hizmet sunacak tercümanın mesleki yeterlilik belge ve sertifikalarını iletebilecek tercümanlık bürosu ile işe başlayın.

Online tercümanlık genellikle hızlı bir hizmet almak isteyen kişiler tarafından tercih edilmektedir. Bu sebeple hizmet alınacak firmanın muhakkak 7/24 ulaşıma açık olduğundan emin olunmalıdır. Taleplere cevap verme süresinin oldukça kısa olması karşılıklı iletişimin sağlıklı kurulması ve ihtiyaca hitap etmesi açısından oldukça büyük önem arz etmektedir. Özellikle hizmet alınmadan önce görüşülecek detaylara en fazla 1-2 dakika içinde cevap verilmesi gerekmektedir. Hizmet satın alındıktan sonra müşterinin teslimatı istediği zamana göre çeviri yine aynı kanallar üzerinden gecikmeksizin iletilmelidir.

Tercih edilen tercümanlık firmasıyla sürekli iletişim halinde olunması müşteri memnuniyeti açısından oldukça önemlidir. Kişiyle çeviri metni teslim edildikten sonra dahi iletişim kesilmemeleri sorunların çözümünde her zaman destek olunmalıdır. Sonuç olarak online tercümanlık firması, hızlı dönüş sağlayan ve sürekli iletişim kurulabilecek potansiyele sahip olmalıdır.

Online tercümanlık hizmeti genellikle hızlı tercümanlık hizmeti sunduğundan metinlerin birkaç kez kontrolden geçirildiğine emin olunmalıdır. Acele yapılan işler hataya yol açabileceğinden tercümanlık bürosunun mutlaka birkaç tane alanında uzman tercümanla çalıştığından emin olun. Belgenizdeki hata veya eksikliği bir tercümanın fark etmemesi büyük problemlere yol açabileceğinden ekip halinde çalışan tercümanlık bürolarını tercih etmeye özen gösterin.

Online tercümanlık hizmeti sırasında yaşanacak iletişim kopukluğunu minimuma indirmek için hem kaynak hem de hedef dili anadili gibi kullanabilen tercümanların bulunduğu firmayı tercih etmelisiniz.

Sık Sorulan Sorular

Online tercüme ücretleri nasıl hesaplanır?2023-01-19T22:27:44+03:00

Online çeviri hizmeti eğer sözlü olarak sunuluyorsa kelime sayısı hesaplamak oldukça zor olacaktır. Bu nedenle genellikle gün/saat hesabı yapılarak çeviri ücreti hesaplanmaktadır. Tercüme sektöründe birim fiyatlar kelime başına TL veya 1000 karakter (karakter) olarak belirlenir.

Yaygın kullanım “…TL/1000 karakter” şeklindedir. Sözlü tercüme için ücret günlük veya saatlik TL olarak belirlenir. Boşluksuz 1.000 karakter bir sayfa olarak sayılır. Boşluksuz 1.000 karakterden az bir iş bir sayfa olarak kabul edilir. Tercüme hizmetleri için nihai fiyat, 1000 karakter başına birim fiyat ile çarpılarak hesaplanır. Tercüme sektöründe KDV oranı %18 olduğu için bu tutara KDV eklenecektir.

Kelime başı çeviri ücreti ne kadar?2023-01-19T22:27:12+03:00

Çeviri veya tercüme ücretleri genellikle kelime sayısı üzerinden değil sayfa veya metin sayısı üzerinden hesaplanmaktadır. Bir sayfalık metin 1000 karakter olarak kabul edildiğinde sayfa başı çeviri ücretleri 200-450 TL arasında değişmektedir.

Sözlü veya online çeviri hizmetlerinde ise kelime veya metin sayısını hesaplamak zor olacağından toplantı sonrası genel bir hesaplama yapılarak ödeme istenebilmektedir.

Online tercüme siteleri nelerdir?2023-01-19T22:26:21+03:00

Online hizmet veren tercüme büroları size hem zamandan hem de paradan tasarruf etmenizi sağlar. Sakarya tercüme bürosu İyiTercüme tüm Türkiye’ye online olarak tercüme hizmeti verebilmektedir.

Tercüme edilecek metin ve belgelerin tercümanlık büromuza iletilmesi hizmet vermemiz için yeterli olacaktır. Aynı zamanda görüntülü görüşmeler ve online gerçekleştirilecek toplantılar için anlık çeviri yapabilen tercümanlarımız da mevcuttur.

Go to Top